Pārvadājot kravas, loģistikas uzņēmumi un pārvadātāji ņem vērā starptautiskos līgumus, no kuriem svarīgākais ir "Konvencija par kravu starptautisko autopārvadājumu līgumu (CMR)". Konvencija skaidri nosaka prasības noilguma termiņu, kas ir vienāds gan nosūtītājam, gan pārvadātājam.
Prasības, kas saistībā ar pārvadājumiem var rasties saskaņā ar Konvenciju, var iesniegt viena gada laikā. Tomēr ļaunprātīgas rīcības vai vainas gadījumā noilguma termiņš ir trīs gadi.
Parāda piedziņa no pārvadātāja ir iespējama, ja viņš nav atbilstoši izpildījis savu darbu vai ja krava ir nozaudēta. Ja pārvadātājs ir daļēji pazaudējis, sabojājis vai nelaikā piegādājis preci saņēmējam, noilguma termiņu sāk skaitīt no kaitējuma (nozaudēšanas, bojājuma vai piegādes) nodarīšanas dienas. Ja krava ir nozaudēta pilnā apmērā, noilguma termiņš sākas no trīsdesmitās dienas pēc pārvadāšanas pakalpojumu veikšanai noteiktā termiņa beigām vai, ja tas nav noteikts, no sešdesmitās dienas pēc tam, kad pārvadātājs ir pieņēmis kravu no nosūtītāja. Visos citos gadījumos noilguma termiņu sāk rēķināt pēc triju mēnešu termiņa beigām, sākot ar pārvadājuma līguma noslēgšanas dienu.
Kā redzams, saskaņā ar Konvenciju pārvadātājs samaksu par sniegtajiem pakalpojumiem saņem triju mēnešu laikā, un noilguma termiņu sāk skaitīt no brīža, kad ir parakstīts līgums par pakalpojumu sniegšanu. Gan pārvadātājiem, gan loģistikas uzņēmumiem ir ļoti rūpīgi jāseko līdzi nesamaksātajiem rēķiniem un rakstveidā jāpieprasa samaksa no saviem parādniekiem, lai nepieļautu noilgumu (kuru var pagarināt vai atjaunot tikai izņēmuma gadījumos).
Ja prasības noilguma termiņš ir beidzies, to var atjaunot tikai tad, ja ir izpildīti noteikti nosacījumi (t. i., ja tas tika nokavēts nopietnu iemeslu dēļ). Tas īpaši attiecas uz gadījumiem, kad pakalpojumu sniedzējs, kuram nav samaksāts par sniegtajiem pakalpojumiem, aktīvi centās piedzīt parādu, bet parādnieks ar dažādām metodēm atlika maksājuma samaksu.
Saskaņā ar Lietuvas tiesu praksi iesakām iesniegt parādniekam pretenziju (rakstveidā), skaidri norādot prasības, nodarīto kaitējumu un tā apmēru, kā arī atbildības pamatojumu. Prasībai obligāti ir jāpievieno dokumenti, kas apliecina tās likumību. Šāda prasība noderēs, ja parāda piedziņa ir jānodod izskatīšanai tiesā.